Řidič jel po dálnici s nákladním autem bez předního kola, hledal prý servis

  11:32
Plzeňští dopravní policisté zastavili na dálnici D5 nákladní auto s přívěsem, které jelo bez předního kola. Řidič policistům vysvětloval, že chtěl cestou najít nejbližší autoservis.

Dopravní policisté nevěřili vlastním očím. Po dálnici jelo nákladní auto bez předního kola. | foto: Policie ČR

Na auto bez kola policisté narazili ve čtvrtek na 70. kilometru dálnice ve směru na Prahu při celorepublikové dopravní akci, která je vyhlášená v souvislosti s nepříznivým vývojem nehodovosti a ve snaze ovlivnit nekázeň řidičů.

„Vozidlo bylo hrubě technicky nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích,“ upozornila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nákladnímu vozidlu Volvo s přívěsem chybělo levé přední kolo.

„Čtyřiatřicetiletý řidič z ciziny o závadě věděl, jel z Líní a chtěl cestou najít nějaký autoservis, kde by mu vozidlo opravili,“ tlumočila vysvětlení polského řidiče policejní mluvčí.

Policisté šoférovi zakázali další jízdu a po zadokumentování případ předají správnímu orgánu k projednání jako přestupek.

Řidiči uložili kauci ve výši deset tisíc korun. „Nejčastěji k opatření kauce přistupujeme při řešení dopravních přestupků ze strany cizinců, a to pokud existuje reálná obava, že se přestupce bude správnímu řízení vyhýbat. Vždy se jedná o přestupky, které nelze projednat na místě formou uložení blokové pokuty,“ vysvětlila Brožová.

Autor: