Kamion narazil do auta silničářů, nehoda uzavřela dálnici D5

  18:04,  aktualizováno  19:47
Do vozidla silničářů s přívěsným vozíkem narazil v pátek odpoledne na Tachovsku na dálnici D5 ve směru na Prahu kamion. Vozík zůstal po srážce zcela zdemolovaný. Dálnice byla v místě uzavřená několik hodin, plně průjezdná byla až před 19. hodinou.

Na dálnici D5 do vozidla silničářů narazil kamion. Šofér nákladní soupravy skončil v nemocnici. | foto: HZS Plzeňského kraje

Ke srážce došlo na 133. kilometru dálnice nedaleko obce Mchov. Záchranáři si převzali do péče jednoho zraněného.

„Z místa nehody jsme transportovali na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně sedmačtyřicetiletého muže. Byl při vědomí a utrpěl středně těžké zranění,“ sdělila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Jednalo se o řidiče nákladního vozidla. Právě on narazil do přípojného vozíku silničářů.

„Řidič nákladního vozidla Volvo s přívěsem se dostatečně nevěnoval řízení a narazil do přívěsu vozidla údržby, kde bylo přenosné dopravní značení - světelná šipka,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V autě údržby nikdo v té době nebyl. Oba řidiči měli dechovou zkoušku negativní.

„Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 3 miliony 310 tisíc korun. Nehodu nadále šetří policisté dálničního oddělení Ostrov u Stříbra,“ dodala Brožová.

„Z vozidla SÚS unikala nafta, tu jsme zlikvidovali. Zbylou naftu z nádrží budeme přečerpávat,“ uvedl Petr Poncar, mluvčí krajských hasičů.

Komunikace je v tomto směru nehody uzavřená a policisté z dálničního oddělení Ostrov u Stříbra stanovili objízdné trasy. Řidiči využívají sjezd exit 136 a pro nájezd zpět na D5 exit 128.

V pátek to tak byla už o druhá vážná nehoda, která uzavřela dálnici na několik hodin. Brzy ráno ve směru na Prahu u Rokycan hořel kamion.

Autor: