Na ubytovně na Plzeňsku se pohádali dva opilí muži. Pak padl výstřel

  14:32
Ke střelbě mezi opilými muži na ubytovně v Chotěšově na Plzeňsku vyjížděli v sobotu večer policisté a záchranáři. Střelce zajistili policisté, postřeleného se zraněním pod úrovní břicha a při vědomí a mimo ohrožení života převezli sanitkou do nemocnice ve Stodě.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Policistům byl konflikt se střelbou nahlášený kolem půl desáté večer. První informace uváděla, že při tom došlo i ke zranění.

„Nejprve došlo k hádce mezi dvěma muži ve věku 29 a 55 let. Starší z mužů poranil mladšího ve spodní části horní poloviny těla. Oba muži byli pod vlivem alkoholu, prvotní zkouška ukázala kolem jednoho promile. Ke střelbě došlo z volně prodejné palné zbraně,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Podle zdroje výstřel padl z takzvané flobertky. Výstřelem byl pachatelův protivník zasažen pod úrovní pasu. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice, poranění by podle všeho nemělo být vážné.

„Postřelený muž byl transportován při vědomí a mimo ohrožení života do Stodské nemocnice,“ uvedla Mária Svobodová ze záchranné služby.

Útočníka policisté zadrželi. „Zbraň byla zajištěna, zadržený byl umístěn do policejní cely. Případem se dál zabývají kriminalisté z Územního odboru Plzeň-venkov,“ doplnila policistka Dagmar Jiroušková.

I na základě zpráv z nemocnice zřejmě bude záviset, jak policisté celý případ kvalifikují podle trestního zákoníku a z čeho bude střelec obviněn.

Z nabídky internetových obchodů vyplývá, že flobertky mohou být ve tvaru bubínkového revolveru nebo pušky. Na první pohled nejsou rozeznatelné od klasických zbraní. K držení flobertek není nutný zbrojní průkaz, u méně výkonných verzí ani jejich registrace u policie. Používají se například pro nácvik střelby, prodejci takovéto bubínkové revolvery doporučují střelbu na 10 až 15 metrů. Používané náboje do těchto zbraní mají kulatou nebo špičatou hlavu. 

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: