Pětiletý hoch odjel špatným autobusem, ale poradil si. Požádal o pomoc řidiče

  11:54
Stačila chvilka nepozornosti a pětiletý chlapec v centru Plzně nechal tatínka na zastávce a sám nastoupil do jiného autobusu, než jakým se chystali jet. Když zjistil, že je ve voze bez otce, duchapřítomně oznámil řidiči, že se ztratil. Tatínek mezitím požádal o pomoc strážníky, kteří mu synka během chvíle přivezli v pořádku zpět.

Osmatřicetiletý tatínek zažil nepříjemné okamžiky plné obav v pátek večer. On a jeho malý syn stáli na zastávce v sadech Pětatřicátníků v centru města. Stačila ale chvilka nepozornosti a chlapec nastoupil do jiného autobusu, než na jaký čekali. Než muž stačil zareagovat, dveře se zavřely a vůz odjel.

Hošík si ale poradil, když zjistil, že je v autobusu bez doprovodu, řekl řidiči, že se ztratil. Šofér s ním pak počkal na zastávce MHD Na Rychtářce, kam přijeli i přivolaní strážníci. Ti už se mezitím dozvěděli, že tatínek na linku 156 oznámil, že hledá ztraceného synka.

Strážníci si chlapce, který jim řekl, jak se jmenuje a že je mu pět let, převzali od řidiče a zkontrolovali, že je v pořádku.

„Malého cestovatele jsme pak dovezli v našem houkacím autě zpět ke šťastnému tatínkovi na sady Pětatřicátníků,“ řekla mluvčí městské policie Tereza Schliková.

Autor: