VIDEO: Syn zbraní bránil matku před útokem agresivního stafforda

  21:22
Legálně drženou pistolí bránil svou matku muž z Plzeňska před útokem amerického stafordširského teriéra. Při výletě na zámek v Nebílovech se na rodinu, kterou doprovázel pes, vrhl přes plot rozzuřený teriér. Kopnutím se ho odehnat nepodařilo, utekl až po výstřelu ze zbraně. Policie teď vyšetřuje jako přestupek napadení psa a zároveň zjišťuje, zda bylo použití zbraně přiměřené.

Muž s rodinou a psem stoupali do kopce na zámek v Nebílovech. Video řidiče, který projížděl náhodou okolo ukazuje, jak přes plot náhle přeskočí americký stafordširský teriér a vrhne se na ženu, která se v náručí snaží skrýt svého malého psa. Nakonec však i s fenkou leží na zemi, kde na ni zuřivý stafford doráží.

„Nejprve jsem chtěl útočícího psa jen odkopnout, ale to se nedalo. Pak maminka padla k zemi a ten pes šel dál po Rozárce, kterou máma svírala v náručí. Musel jsem svoji rodinu ochránit, takže jsem vytáhl svoji pistoli. Ale nechtěl jsem toho psa hned zabít, protože zvířata miluji. Vystřelil jsem tedy vedle něj, abych ho jen postrašil. Samozřejmě jsem také musel dávat pozor, kam střela půjde, aby někoho nezranila,“ popsal pro Krimi-Plzeň podrobně čtyřicetiletý Martin z Plzně. 

Agresivního psa výstřel polekal, troubit na něj začal i řidič stojícího auta a pes utekl. Díky pohotovému jednání syna vyvázla jeho matka z incidentu pouze s oděrkami na rukou, nohou a s drobným zraněním hlavy. Muž vše telefonicky ohlásil policii, včetně toho, že musel použít svoji legálně drženou pistoli Glock.


„Mohu potvrdit, že v současné době řešíme dva přestupky. V prvním případě se jedná o napadení psa jiným psem. V druhém případě zjišťujeme, jestli bylo použití zbraně adekvátní. Žena totiž upadla proto, že se zamotala do vodítka,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková pro TN.cz.

Autor: