Celníky zaujala dodávka s obložením z OSB desek, byla to skrýš na cigarety

  12:34
Plzeňští celníci zadrželi na dálnici D5 rumunského řidiče dodávky, jenž v tajné schránce pašoval cigarety do Velké Británie. Krabičky měl ukryté za dodatečným obložením nákladového prostoru.

Plzeňští celníci zastavili dodávku, jejíž vnitřek byl obložen OSB deskami. Za nimi se ukrývaly cigarety. | foto: Celní úřad pro Plzeňský kraj

Hlídka plzeňských celníků si dodávku s rumunskou registrační značkou vytipovala ke kontrole ve středu.

„Už při kontrole pojali celníci podezření, že by se v dopravním prostředku mohly nacházet tajné schránky. Nákladový prostor byl totiž obložen OSB deskami, které nejsou standardním konstrukčním vybavením vozidla,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová.

Auto proto celníci doprovodili na kontrolní halu na Rozvadově, kde ho důkladně prohledali. Služební fena Ebby neomylně označila stropní část dodávky a také část zavazadel jako podezřelé.

Poté, co celníci odšroubovali OSB desky na stropě, objevili přes osmdesát kartonů cigaret s rumunskou tabákovou nálepkou.

Řidič celníkům tvrdil, že o cigaretách nevěděl. Hájil se tím, že v předešlých dnech půjčil dodávku svému známému.

„U kontrolovaného zboží bylo výrazně překročeno povolené limitní množství pro dovoz cigaret a zároveň řidič nebyl schopen na výzvu celníků předložit jakékoli nabývací či přepravní doklady prokazující zdanění,“ upozornila mluvčí.

Celníci zboží zadrželi, převezli do svých skladů a případ postoupili do správního řízení.

Autor: