Muže ve fabrice na Tachovsku při práci přimáčkl stroj, zemřel na místě

  16:00
Vážný pracovní úraz se stal ve středu dopoledne v továrně na Nové Hospodě na Tachovsku. Osmačtyřicetiletý muž při manipulaci se strojem utrpěl těžká zranění a i přes okamžitou resuscitaci na místě zemřel. Případem se zabývá policie.

Plzeňská letecká záchranná služba. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

„Přijali jsme oznámení o pracovním úrazu s následkem smrti. Ve středu na místě pracovali vyšetřovatelé a zjišťovali okolnosti případu. V této chvíli nelze poskytnout další informace,“ uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká s tím, že svědky události výslech teprve čeká.

Ti se zraněnému kolegovi snažili do příjezdu záchranářů pomoci. Na místo neštěstí byl kromě pozemních jednotek povolán i záchranářský vrtulník. Ten se ale vracel na základnu prázdný.

„Dle prvotní výzvy byl muž něčím přimáčknut. V místě události po celou dobu před naším příjezdem probíhala resuscitace po telefonu, té se následně ujali naši záchranáři. Bohužel byla neúspěšná a lékař na místě resuscitaci ukončil. Muž utrpěl nejspíš drtivé poranění v oblasti hrudníku a horní poloviny těla,“ sdělila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Následně byl přivolán koroner.

Autor: