Blovice pořádají slavnostní běh, zámek a muzeum zůstanou otevřené

  17:04
Blovice si připomínají výročí sametové revoluce. Areál zámku bude hostit již desátý ročník tradičního běhu, který nabídne trasy pro zkušené běžce i pro nejmenší. Účastníci akce mohou navštívit také zámek a Muzeum jižního Plzeňska, kam bude vstupné v pátek zdarma.

Zámek v Blovicích se otevře návštěvníkům. V areálu se uskuteční už desátý ročník běhu k výročí sametové revoluce. (16. listopadu 2023) | foto: Karel Prokopec

Běh se uskuteční v pátek 17. listopadu v areálu zámku Hradiště v Blovicích. Registrovat se je možné před začátkem závodu na místě, děti mají startovné zdarma, pro dorost a dospělé činí 150 korun. Časy startů je možné zkontrolovat na webu behblovicemi.cz.

„Běh jsme začali organizovat v roce 2013, chtěli jsme navázat na tradici, která tu v Blovicích byla. Do roku 1989 se tu konalo celkem 25 ročníků slavnostního běhu. My letos slavíme desátý, protože jsme kvůli covidu museli jednou vynechat,“ těší se z jubilea organizátor akce Karel Prokopec.

V Blovicích vzniká přírodní relax park, plánuje se i výstavba nové ZUŠ

Závodníci si mohou vybrat délku tratě, pro nejmenší jsou připravené okruhy v délce 180 metrů, pro vytrvalé běžce poté šestikilometrový okruh. Pro doprovod je připravený doplňující program, všichni poté mohou navštívit Muzeum jižního Plzeňska, které sídlí v místním zámku. Ten zůstane po celou dobu akce otevřený.

„Všechny prohlídky jsou pro účastníky naší akce na tento den zdarma,“ dodal Prokopec s tím, že děti čekají věcné ceny a medaile.

V minulých ročnících charitativního běhu se organizátoři akce radovali z hojné účasti, kdy trať proběhlo na tři sta závodníků. „Je to krásná tradice a věříme, že se opět sejdeme v co možná největším počtu,“ vyzval běžce organizátor akce.

Autor: