Cizinci řidičce ukradli sto tisíc, patrně ji sledovali už od bankomatu

  17:18
Pořádný šok zažila žena, která si v Plzni vybrala z bankomatu sto tisíc korun a odjela autem směrem k městské části Slovany. Když zastavila, přiběhl k vozu cizí muž, rozbil okno a kabelku s penězi ukradl. Pachatel a další muž ženu zřejmě od bankomatu sledovali a čekali na vhodnou příležitost. Po půlhodině je ale dopadli policisté.

Z ukradené hotovosti se cizinci dlouho neradovali. Policisté je zadrželi 35 minut od nahlášení. | foto: Policie ČR

Okradená žena volala na tísňovou linku 158 v úterý krátce před 14. hodinou.

Podle policejní mluvčí nejprve vybrala z bankomatu 100 tisíc korun, pak nasedla do auta a jela směrem na Slovany. „Vše zatím nasvědčuje tomu, že si ženy u bankomatu všimli dva muži a začali ji autem pronásledovat,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Když řidička zastavila, vyběhl k ní muž, který seděl na místě spolujezdce, rozbil okénko auta a sebral kabelku s penězi, mobilním telefonem a dalšími osobními věcmi.

Pak nasedl zpět do vozu svého komplice a oba ujeli. Podle serveru Krimi-Plzeň vše viděl svědek, který uvedl, že muž při rozbíjení okna křičel, že je policista.

Po oznámení začali policisté po vozidle a jeho posádce okamžitě pátrat. „Do akce se zapojilo více než deset hlídek včetně policistů z dálničního oddělení Svojkovice. Po krátké chvíli se jim podařilo zjistit registrační značku vozidla a také to, že se vůz pohybuje na Rokycansku,“ popsala Hokrová.

Svojkovičtí policisté nakonec auto s hledanými muži zastihli na silnici nedaleko sjezdu z dálnice D5 u Mýta. Na místo přijely i další hlídky, které pátraly v okolí. „Oba podezřelí muži cizí státní příslušnosti byli do 35 minut od oznámení události zadrženi,“ upřesnila mluvčí.

Dvojice skončila v policejní cele. Peníze a další osobní věci předají policisté poškozené ženě v nejbližší době. Případem se nadále zabývají.

Autor: