Stařenka po leknutí zemřela. Řidiče, který vjel do domova, stíhá policie

  16:18
Policisté obvinili z ublížení na zdraví s následkem smrti třiatřicetiletého řidiče, který před rokem prorazil autem hlavní dveře domova seniorů v Tachově a vjel dovnitř. Třiadevadesátiletá žena, která byla na chodbě, se lekla a upadla. Později v nemocnici zemřela.

Řidič auta prorazil dveře domova seniorů v Tachově. Vůz skončil na chodbě zařízení, 93letá seniorka se lekla a upadla. (31. května 2020) | foto: ZZS Plzeňského kraje

„Kriminalisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti a poškození cizí věci třiatřicetiletého muže,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. 

V případě prokázání viny muži hrozí osm až šestnáct let vězení. 

Kriminalisté nehodu prověřovali rok. Vyžádali si znalecké posudky z oboru dopravy a lékařství.

Po incidentu byl řidič hospitalizován na psychiatrii a bylo nutné zjistit, zda byl v době spáchání činu příčetný a trestně odpovědný. Test na drogy i zkoušku na alkohol měl negativní. 

Podle serveru Novinky.cz u něj lékaři diagnostikovali toxickou psychózu, což je duševní choroba vyvolaná užíváním drog.

Znalci následně potvrdili, že Josef K. v době činu sice nebyl úplně při smyslech, ale alespoň částečně si uvědomoval, co dělá. 

Do domova Panorama v Tachově vjel 31. května skrze dvojité vchodové dveře. Škoda Fabia zůstala stát na chodbě. V té době se tam pohybovala třiadevadesátiletá žena, která se auta lekla, uklouzla a upadla. Po několika dnech v nemocnici zemřela. 

Šofér po nehodě vystoupil z auta a pohyboval se po domě. Ke své babičce, která v domově žije, ale nedošel. Policisté ho našli na zahradě sousedního domu. Proč do objektu vjel, policisté neřekli. 

Autor: