Advokátní koncipient chtěl koupit od policisty informace. Přistihli jej

  15:12
Vidina úspěšné advokátní praxe se v těchto dnech rychle rozplynula osmadvacetiletému plzeňskému advokátnímu koncipientovi. Sám teď potřebuje pomoc zkušeného advokáta, aby dostal co nejmírnější trest. Pokusil se totiž podplatit policistu.
Miliony prý získal vysoký policista v loterii a z dědictví. Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Podle zjištění kriminalistů koncipient oslovil v červenci známého, o kterém věděl, že pracuje u policie. Nabídl mu úplatek za informace z neveřejných policejních systémů.

„Policista nabídku oznámil svým přímým nadřízeným, případ začali prověřovat krajští kriminalisté. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu podplacení. Od státní zástupkyně obdrželi povolení k použití operativně pátracích prostředků. Během provádění úkonů došlo ke slíbení úplatku koncipientem, úplatek v řádech tisíců korun muž policistovi skutečně poskytl,“ popsala mluvčí krajského policejního ředitelství Dagmar Brožová.

Policista pak peníze vydal jako věc důležitou pro trestní řízení a kriminalisté na základě všech zajištěných důkazů začali koncipienta trestně stíhat.

„Hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až šest let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest. Už samotné nabídnutí úplatku naplňuje skutkovou podstatu zločinu podplacení. V případě, že pachatel nabídne, slíbí či poskytne úplatek úřední osobě, je trest přísnější,“ upozornila Brožová.

Autor: