Pokus o krádež zloděj zopakoval, i podruhé ho chytil stejný strážník

  10:04
Smolný den měl zloděj, který kradl ve dvou obchodech v Pardubicích. Pokaždé ho chytil stejný strážník. Jednou byl městský policista ve službě, při druhém pokusu o krádež na nenechavce narazil, když šel po práci nakoupit.

Zloděje dvakrát po sobě v rozmezí tří hodin chytil stejný strážník. | foto: Městská policie Pardubice

Prvního pokusu o krádež se jednačtyřicetiletý muž dopustil odpoledne, jenže ho chytili, a tak jeho přestupek řešili strážníci. Dostal pokutu 1 500 korun.

O tři hodiny později nenechavec zkusil štěstí podruhé v jiném obchodě. I tady se pokusil odnést zboží bez placení. Jenže k jeho smůle si ho všiml strážník, který s ním projednával předchozí pokus o krádež. Tentokrát už ale měl strážce zákona po službě a cestou z práce si zašel nakoupit.

„Chlapík vypadal, že čeká krutou zimu, protože měl bundu zapnutou až ke krku a vycpanou tak, že by mohl směle aspirovat na ženu v pokročilém stadiu těhotenství,“ popsal mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Strážník v civilu tedy rovnou přivolal na místo kolegy, kterým před pár minutami předal směnu, a vykročil podezřelého oslovit. 

„Muži bylo ihned jasné, že hovor sice začne slovy: ‚To jsme se ale dlouho neviděli.’ Ale bohužel pro něho bude pokračovat frází: ‚Počkáme spolu na místě do příjezdu hlídky.‘,“ řekl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Výtečník proto zkusil prosby i slzy. Když přijeli strážníci, začal před nimi z bundy vytahovat potraviny za 850 korun a připsal si tím na své přestupkové konto druhou krádež během tří hodin. 

Při té první zcela stejným způsobem za bundu nastrkal potraviny za asi 1 200 korun včetně dinosaura rodu Stegosaurus. „Ne že by snad na krámě leželo maso staré 150 milionů let, v tomto případě šlo o gumovou dětskou hračku,“ podotkl Sejkora.

„Za opakovaný pokus o krádež dostal muž pokutu za rovné dva tisíce. A opět odešel s prázdnou,“ dodal mluvčí.

Autor: