Zdrogovaný mladík šel tábořit, policie ho našla pořezaného

  10:42
Zdrogovaného a pořezaného devatenáctiletého mladíka hledali v pátek večer desítky policistů ze Středočeského i Pardubického kraje. Se stejně starým kamarádem vyzkoušeli drogu, po jejímž pozření odešel tábořit a ztratil se.

Poraněného mladíka nakonec našel policejní pes. | foto: Policie ČR

Jeho zfetovaný kumpán v Ronově nad Doubravou vnikl na soukromý pozemek a lidé na něj zavolali policii. Zmateně tvrdil, že hledá svého kamaráda, který doma nechal zprávu, že jde tábořit. 

„Jenže mobil nezvedal. Kamarád stál zmatený pod vlivem drog na pozemku, proto přišla obava, že by hledaný muž mohl být v ohrožení života,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová. 

Do pátrací akce se zapojily hlídky Pardubického i Středočeského kraje, na pomoc byli přizváni profesionální i dobrovolní hasiči.

Lesy v okolí Ronova nad Doubravou a Žlebů jsou rozsáhlé a členité, k náročnosti pátrací akce přispěla i tma. Někdo projížděl autobusové zastávky a okolní obce, další skupina se odebrala právě do zmíněných lesů. 

Do akce byl nasazen i chrudimský psovod se psem Attackem. První stopu, tábořiště se sekerou pohřešovaného, se podařilo najít u místní části Studánka. 

Tam se policisté i dobrovolníci se rozdělili do dvou skupin, jedna se vydala ze strany od Ronova nad Doubravou směr Žleby, druhá šla k Sádeckému mostu. Právě tam psovod našel batoh. A zhruba jeden a půl kilometru od něj ležel muž, který odpovídal popisu pohřešovaného. 

„Byl zraněný, na těle měl několik bodnořezných poranění, ale komunikoval. Zatímco psovod zajišťoval životní funkce vysíleného muže, vyslechl přiznání, že rány si zraněný způsobil nožem sám,“ řekla Maturová.

Při čekání na další pomoc nalezený mladík ještě dodal, že s kamarádem poprvé užili drogu, takzvanou havajskou růži a k tomu kouřili marihuanu, což s ním podle jeho slov zamávalo tak, že se nožem na několika částech těla poranil. 

Proč si tak ublížil, to nedokázal vysvětlit. Jen doplnil, že sebevražedné úmysly určitě neměl. 

K prostoru mezi „Bažantnicí“ a skautskou klubovnu se vydali další policisté a dobrovolní hasiči, aby pořezaného mladíka transportovali k nejbližší silnici, kde si ho převzala záchranka.

„Snad si tito mladíci další experimenty s drogami rozmyslí a tento případ odradí od podobných experimentů i někoho dalšího, kdo by měl úmysl takové návykové látky byť jen ze zvědavosti testovat. Tady byla hranice mezi životem a smrtí opravdu tenká,“ dodala Maturová.

Ronov nad Doubravou

Ronov nad Doubravou

Autor: