Kulinářský festival, nebo dostihy? Lidé na pardubickém závodišti zažijí obojí

  17:38
Experiment, který by se mohl stát tradicí, otestují v sobotu na pardubickém závodišti pořadatelé dostihů a Prima Fresh festivalu. Obě akce se zde potkají najednou a jejich organizátoři věří, že si navzájem přivedou nové návštěvníky.

Na Prima Fresh festivalu bude vařit v sobotu vařit Zdeněk Pohlreich. | foto: Beko Fresh festival

Kulinářská show a k ní druhý nejlukrativnější český překážkový dostih. To jsou taháky, které mají přivábit tradiční návštěvníky Prima Fresh festivalu a skalní příznivce dostihů zároveň. V sobotu se totiž obě akce spojí — v neděli pokračuje už jen festival dobrého jídla. Na pardubické závodiště se vrací pojedenácté.

„Pro nás je toto přelomový ročník, asi nejviditelnější změnou je sobotní propojení s dostihy. Lidem tedy umožníme unikátní zážitek našeho festivalu a krásného dostihového sportu,“ konstatuje Petr Jirásek, pořadatel Prima Fresh festivalu.

Návštěvníci se na obě akce dostanou za jedno vstupné. Protože se na závodišti sejde více lidí, než je běžné, musí návštěvníci počítat i s jedním omezením. V areálu závodiště nemohou odstavit auto.

„Lidé zaparkují na civilním pardubickém letišti, odkud bude jezdit kyvadlová doprava. Ta návštěvníky zaveze na závodiště,“ řekla Kateřina Nohavová, mluvčí Dostihového spolku.

Oba pořadatelé si od společné akce slibují mísení návštěvníků. Ti, co přijdou na kuchařskou show, mohou okusit dostihovou atmosféru a kouzlo sázení na závodní koně. Přáním pořadatelů Prima Fresh festivalu zase je, aby příznivci koní dali v přestávkách mezi dostihy šanci zajímavým bodům jejich akce.

„Je to autentický zážitek, jídlo nedostanete na tácku, bude servírováno na porcelánu,“ řekl Jirásek.

Hokejista Pospíšil i kuchařka Besky

Všichni návštěvníci si pak mohou vychutnat koncert Anny K., který začíná v 17 hodin. Program Prima Fresh festivalu startuje na závodišti po oba víkendové dny v 10 hodin. V 11 hodin zahájí na Cooking & Music stagi workshop Krájet jako Chef, o hodinu později rozjede svou cooking show kuchař Zdeněk Pohlreich. Toho pak vystřídají herci primáckého seriálu ZOO.

U druhé stage „Pod pokličkou“ se mohou především hokejoví příznivci těšit na setkání s Davidem Pospíšilem, bývalým expertem České televize a nově skautem klubu HC Dynamo. Sportovce vystřídá známá kuchařka Besky. Zatímco bude mluvit, na hlavní kuchařské stagi bude předvádět svoje kulinářské umění.

Utužit vazby mezi koňaři a gurmány by se mohlo podařit ještě víc, pokud se do talk show dostaví i Josef Váňa starší, osminásobný vítěz Velké pardubické. „Bude velmi vytížen při dostizích, ale zkoušíme najít prostor, aby mohl přijít,“ sdělil Jirásek.

Zabaví se i děti, ve Školičce vaření si samy připraví pizzu nebo domácí keksy. Dorazí rovněž kamion, který na závodiště přiveze výčepní show.