Zachránce tonoucí holčičky rozprodá darované pivo, výtěžek dá na charitu

  13:10
Zachránce dívenky, která spadla v Chrudimi ze šesti metrů do řeky, chce pomoci ještě někomu dalšímu. Sto třicet litrů piva, které dostal k ocenění od pivovaru Bernard, vypije spolu s hosty své restaurace. Výtěžek věnuje na dobročinné účely.

Petr Jirout věnuje výtěžek z vypitého piva na dobročinné účely. | foto: Policie ČR

Petr Jirout zachránil dvouletou holčičku, která se topila v Chrudimce. Rodinný pivovar Bernard jej za tento skutek odměnil Bernardovou cenou, ke které dostal také pivo na rok zdarma.

Čerstvý držitel ceny si ale pivo nechce nechat pro sebe, hodlá ho prodat ve své restauraci a výtěžek předat charitativní organizaci.

„Bernardovu cenu společně vypijeme 14. a 15. října u nás v restauraci a celou částku věnujeme na dobročinné účely. Sami účastníci určí, kterou charitativní organizaci nebo aktivitu získanými penězi podpoříme,“ plánuje Petr Jirout, který v Chrudimi provozuje restauraci Růžek na Mlýně.

Neštěstí se stalo letos na konci srpna, kdy dvouletá holčička vypadla z okna bytu do řeky a začala se topit. Jirout v té chvíli pozoroval Chrudimku se svým malým chlapcem a tonoucího dítěte si všiml. Z několikametrové výšky skočil do mělké řeky a holčičku zachránil

Rodinný pivovar Bernard oceňuje lidi, kolektivy nebo organizace za pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy. Bernardovu cenu představuje mimo jiné také symbolické zlaté srdce.

„K ocenění přidáváme pivo v množství odpovídajícím průměrné roční spotřebě na jednoho obyvatele České republiky, což aktuálně představuje 130 litrů,“ vysvětluje manažer Rodinného pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

Autor: