Žena s domnělým policistou vydírá muže o peníze, kvůli choulostivým fotkám

  17:00
Sérií stěží uvěřitelných případů sextingu spojených s vydíráním na internetu se zabývají svitavští kriminalisté. Podvodníci v nich pod smyšlenými legendami vydírají muže, kteří se po seznámení s neznámou ženou chlubí svými intimními partiemi. Domnělí policisté z nich pak po telefonu lákají peníze.

Všechny případy s velmi podobným scénářem se staly v minulém roce. Vždy v nich hrály zásadní roli choulostivé fotografie.

V prvním příběhu si šestatřicetiletý muž dopisoval se ženou, se kterou se před tím potkal na internetové seznamce. Netrvalo dlouho a po výměně několika zpráv jí poslal fotografii intimních partií, což se mu zakrátko vymstilo.

„Ze skrytého telefonního čísla zavolala údajná matka jeho nové známosti. Žena mu sdělila, že se nachází na policii a podává na muže trestní oznámení,“ okomentovala podání vysvětlení prvního z napálených mužů policejní mluvčí Lenka Vilímková. Podvodnice tak chtěla nabudit dojem, že si psal s nezletilou.

Telefonní hovor pak pokračoval s údajným policistou, který muži sdělil: 

„Pokud nechcete, aby na vás paní podávala trestní oznámení, může se s ní mimosoudně vyrovnat částkou 200 tisíc korun.“ 

Po dohodě s ženou pak tento údajný kriminalista řekl, že jí bude nakonec stačit částka 150 tisíc korun. „V tomto případě se muž zachoval správně, požadovanou částku nezaplatil a o finanční hotovost nepřišel,“ dodala mluvčí.

Podobným způsobem nepřišel o svých 200 tisíc korun další takto vydíraný muž.

Další dva příběhy už dobrý konec nemají. V jednom případě třicetiletý muž přišel o 200 tisíc korun, v dalším o 100 tisíc.

Smyšlené znásilnění

Neznámí pachatelé ve smyšlených legendách navíc přitvrdili. 

„Mám u sebe paní, která vás chce udat za znásilnění své dcery, a pokud pošlete této paní na bankovní účet finanční částku ve výši 100 tisíc korun, tak vás neudá,“ zavolal dvaatřicetiletému muži falešný policista z kriminálky.

Přestože mladý muž neměl o znásilnění ženy ani ponětí, peníze si půjčil a na účet je vyděračům odeslal.

Neznámému pachateli nebo pachatelům hrozí za přečin vydírání až čtyřletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.

Kriminalisté se obrátili na veřejnost s prosbou o spolupráci a zveřejnili videozáznam ženy, která by mohla poskytnout důležité informace.

„Pokud ženu znáte a víte, kde se nachází, sdělte nám tuto informaci na linku 158 nebo na telefonní čísla 974 578 324 a 601 313 978,“ požádala o spolupráci policejní mluvčí.

Autor: