Výbuch neznámé látky zničil mostek v areálu Explosie v Pardubicích

  17:00,  aktualizováno  17:18
V areálu továrny na výbušniny Explosia v Pardubicích vybuchla neznámá látka, která zničila málo používaný mostek. Exploze nikoho nezranila, provoz firmy jen mírně omezila.

(ilustrační snímek) | foto: Explosia

Podle mluvčího firmy Martina Vencla vybuchla mostní konstrukce na málo frekventovaném úseku cesty mimo výrobní objekty firmy. Příčinu výbuchu zatím firma netuší a bude předmětem dalšího vyšetřování.

„Pod mostem mohly být zbytky nějakých výbušnin. Něco bylo v zemi, co iniciovalo výbuch a roztrhalo mostek,“ uvedl Vencl pro ČTK.

V okolí jsou podle něj výrobní budovy, nejbližší stojí desítky metrů od výbuchu. Po mostku moc aut nejezdilo ani lidí nechodilo.

„Provoz společnosti byl částečně omezen v blízkém okolí místa nehody z preventivních důvodů. Do vzduchu neunikly žádné škodliviny,“ řekl Vencl iDNES.cz. 

Na místě zasahovala firemní jednotka hasičů, dorazili také jejich krajští kolegové.

„Byli jsme na místě, ale nezasahovali jsme, vše se odehrálo v režii firmy, kde zásah probíhal,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Předběžná škoda je vyčíslena na 100 tisíc korun.

„Hasiči dnes provedli prvotní ohledání. Na místo dorazil policejní pyrotechnik, policejní vyšetřoval a vyšetřovatel hasičů budou společně s našimi pracovníky během dneška a dalších dnů zjišťovat, co tam bouchlo a proč to tam bouchlo,“ dodal mluvčí pro ČTK. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Při posledním výbuchu v Explosii v roce 2017 byli zraněni tři lidé. Výbuch vznikl při havárii lisu v objektu výroby střelného prachu.

Autor: