Seniorce vrtal do hlavy vrtačkou, státní zástupkyně mu za vraždu navrhla doživotí

  10:26
Státní zástupkyně Lenka Faltusová navrhla ve středu ráno u pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové doživotí v případu brutální vraždy seniorky, která se odehrála v roce 2022 v Libišanech. Zbytek života by měl podle ní za mřížemi strávit šestačtyřicetiletý David Kučera, spoluobžalované Nelle Barákové zástupkyně navrhla 17 až 18 let.

„Obžalovaný trpí narcistickou poruchou osobnosti a má výrazné tendence zkreslovat informace, zbavuje se odpovědnosti, nemá empatii, trpí bájnou lhavostí a jeho resocializace je tedy nemožná,“ uvedla před soudem Faltusová.

Doživotí navrhla i kvůli tomu, že Kučera byl v minulosti již několikrát odsouzen a z trestu se nikdy nepoučil. „Jeho míra škodlivosti pro společnost je vysoká. Podmínky pro doživotí jsou splněny,“ dodala.

Vražda kvůli majetku. Seniorce vrtal do hlavy vrtačkou, mrtvou polili žíravinou

Šestačtyřicetiletý David Kučera je obžalovaný z brutální vraždy seniorky v Libišanech na Pardubicku, spolu s ním před soudem stojí jeho bývalá partnerka a dcera zavražděné třiačtyřicetiletá Nelly Baráková. Té Faltusová navrhla 17 až 18 let vezení.

„U ní je resocializace možná. Také jí hrozí výjimečný trest, ale podmínky pro něj splněny nejsou. Nejen proto, že do spáchání činu vedla řádný život. Přiznala se a pomáhala policii s objasněním případu,“ řekla Faltusová.

Obžalovaní seniorku zavraždili po hádce v rodinném domě v Libišanech, do konfliktu dcery s matkou se vložil Kučera. Sáhl po těžké váze a začal poškozenou bít do hlavy, zatímco jí na zemi seděl na zádech. Útok pak vyvrcholil tím, že Kučera vzal vrtačku a dvěma vrtáky o průměru šest a osm milimetrů vyvrtal bezvládné seniorce v pravém uchu a na pravé straně krku pět otvorů. Tento útok poškozená neměla šanci přežít. Oba pak společně zahladili stopy politím těla poškozené kyselinou.

„Obžalovaní neměli žádnou úctu k lidskému životu. Sobecky chtěli uspokojit jen svoje potřeby a poškozená prožívala extrémní fyzické a psychické útrapy. V rámci zahlazování stop jednali racionálně a přivlastnili si osobní věci poškozené,“ řekla Faltusová.

Rozsudek by měl padnout nejpozději ve čtvrtek.

Autor: