Mrtvý z mělkého hrobu na Svitavsku byl Moldavan, zabil ho jeho krajan

  15:44
Kriminalisté objasnili násilnou smrt muže, jehož mrtvolu ve značném stadiu rozkladu našla loni u Bystrého na Svitavsku pejskařka. Byl to Moldavan, kterého zabil jeho krajan. Vyšetřování ukázalo, že muž zemřel násilnou smrtí na následky bodného poranění.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Devětačtyřicetiletý poškozený se podle policie už rok před smrtí zdržoval v Česku v pronajatém domě společně s dalšími cizinci. Vražda se stala počátkem října roku 2017.

„Prověřování věci bylo velmi náročné právě s ohledem na to, že se jednalo o cizí státní příslušníky, a ti již opustili území České republiky. Díky analýze DNA se nám podařilo jednoznačně potvrdit totožnost zemřelého, tehdy devětačtyřicetiletého občana Moldávie,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Kriminalisté při vyšetřování museli požádat o spolupráci Moldavskou republiku, kam spolu s tlumočníkem jeli zjistit sedmačtyřicetiletého muže podezřelého z vraždy.

„Motivem činu byly osobní neshody mezi oběma muži. Podezřelý se v současnosti zdržuje mimo území Moldávie,“ uvedla Janovská.

Po zajištění a vyhodnocení všech důkazů kriminalisté poslali žádost, aby trestní řízení převzala prokuratura v Moldávii.

Mrtvolu ve značném stadiu rozkladu našla žena při procházce se psem loni v květnu. Tělo bylo v mělkém hrobě zakryté větvemi. Kriminaliasté zpočátku prověřovali i možnost, že zemřelého na místo přepravili pozůstalí, kteří neměli na pohřeb. Záhy se ale ukázalo, že muž zemřel násilnou smrtí.

Autor: