iDNES.cz

Branka nevrzala, ale pípala. Do sloupku spadly sýkorky, tahali je hasiči

  10:20
Pípající branka vzbudila obavy u obyvatel domu v Hrobicích na Pardubicku. Na místo proto přivolali hasiče, kteří ve sloupku u vrátek nalezli uvázlou sýkoru. Po chvíli si všimli ještě jedné.

Záchrana sýkor ze sloupku branky v Hrobicích na Pardubicku. | foto: HZS Pardubického kraje

„Vrátka od branky u domu mohou vrzat nebo pípat. To první se napraví, když promažeme panty. V tom druhém případě pomohou hasiči. S vyprošťováním mají zkušenosti. Ve sloupku byla zapadlá sýkorka. Vytáhli jsme ji a představte si, byla tam ještě jedna. Vše se stalo v Hrobicích,“ napsali na Twitteru pardubičtí hasiči.

Hasiči v Pardubickém kraji se s podobnými situacemi, kdy zvíře uvázne v místě, odkud se nemůže dostat, setkávají poměrně často. Například v únoru zachraňovali na Svitavsku kočku, která se rozhodla prozkoumat nepřístupný prostor v koupelně. Při svém průzkumu se ale zasekla u vodovodních trubek přímo za zrcadlem, které museli hasiči rozbít, aby mohli mňoukající zvíře vyprostit.

„Kočka prolezla instalačním otvorem v domě. Mezi pórobetonovými tvárnicemi z Ytongu a starou zdí se dostala až do koupelny, kde se zasekla u vodovodních trubek přímo za zrcadlem,“ popsala kočičí putování mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči pomocí štěrbinové kamery zjistili, kde přesně se kočka nachází, a po chvilce ji vyprostili.

Autor:
zpět na článek