Střelci od benzinky hrozí až 18 let vězení, útočil nelegálně drženou zbraní

  11:22,  aktualizováno  13:37
Z pokusu o vraždu obvinili kriminalisté padesátiletého podezřelého, který v pondělí v Dolní Rovni u dálnice D35 na Pardubicku postřelil jiného muže do obličeje. Hrozí mu deset až osmnáct let vězení. O vazbě bude soud rozhodovat nejspíše zítra.

Jak je na tom postřelený muž, nemůže nemocnice s ohledem na ochranu osobních údajů nijak komentovat.

„Zraněný je stále v péči lékařů Pardubické nemocnice,“ sdělila pouze mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová.

Konflikt se stal v poli mezi Dolní Rovní a dálnicí D35 poblíž čerpací stanice Shell. Jestli je známý motiv činu, zatím policie nesdělila. Neupřesnila ani druh použité střelné zbraně.

„Po vyhodnocení dosavadních informací kriminalisté obvinili padesátiletého muže z trestného činu vraždy ve stadiu pokusu. Zároveň státnímu zástupci dali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby,“ řekla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

O vazbě bude rozhodovat Okresní soud v Pardubicích.

Při potyčce u D35 střelili muže do obličeje, pro pomoc si přišel na benzinku

„Muži hrozí za tento trestný čin deset až osmnáct let. Podle policejních záznamů doposud nebyl soudně trestán a není držitelem zbrojního průkazu,“ řekla Kopecká.

Čtyřiatřicetiletý poškozený utrpěl střelné zranění v oblasti obličeje, po incidentu přišel požádat o pomoc na benzinku. Ve stabilizovaném stavu a při vědomí ho záchranná služba předala do pardubické nemocnice.

Podezřelého se podařilo zadržet krátce po útoku. Pátrali po něm i policisté s dlouhými zbraněmi. Na místě byl také vrtulník letecké služby s termovizí.

Autor: