Zlomený loket i znásilňování. Za trýznění družky dostal narkoman pět a půl roku

  12:08
Pardubický krajský soud ve čtvrtek poslal na pět a půl roku do vězení muže z Orlickoústecka, který podle žalobce pod vlivem pervitinu brutálně napadal svoji družku a opakovaně ji znásilňoval. Kopnutím jí způsobil tříštivou zlomeninu lokte. Když se po ní ohnal svazkem klíčů, způsobil jí patnácticentimetrové zranění na stehně, šlapal po ní tak, že krevní podlitiny na nohou připomínaly otisky bot.

Nejzávažnější bylo znásilnění, kterého se muž na své družce dopouštěl během let 2021 a 2022 opakovaně. Pohlavního styku se dožadoval velmi brutálně, jednou se ženě podařilo utéct.

Soud část obžaloby změnil a překvalifikoval z týrání osoby žijící ve společném obydlí na jiné trestné činy – ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování.

Soud s ohledem na spáchání více trestných činů uložil obžalovanému úhrnný trest pět a půl roku nepodmíněně ve věznici s ostrahou a také ústavní ochranné léčení. Obžalovaný musí také poškozené nahradit nemajetkovou újmu. Žena žádala o 250 tisíc korun, soud jí ale přiznal jen část sumy.

„Za tyto peníze bych chtěla vytvořit zázemí pro děti, abych je mohla dostat do své péče,“ vypověděla poškozená, kterou soud vyslýchal ze vzdálené místnosti, aby se nemusela potkat s obžalovaným.

Žena dále uvedla, že pokud její partner nebyl pod vlivem drog, byl život s ním hezký, užívání drog ho ale změnilo.

Obžalovaný se přiznal pouze k výrobě a distribuci drog, další obvinění odmítal. Družku nazýval lhářkou. „Namotává lidi, vymýšlí lži. Je to manipulativní lhářka se sklony k těžkému sebepoškozování a sebevraždění,“ řekl u hlavního líčení obžalovaný.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájce si ponechali lhůtu na odvolání.

Autor: