Muž u benzinky postřelil známého kvůli banálnímu sporu, jednal v opilosti

  10:18,  aktualizováno  13:41
Soudce Okresního soudu v Pardubicích dnes po poledni poslal do vazby padesátiletého podezřelého, který v pondělí dopoledne u dálnice D35 na Pardubicku podle kriminalistů postřelil do obličeje jiného muže. Policie jej viní z pokusu o vraždu. Oba muži se znali, pachatel střílel opilý. Podle soudce šlo o banální spor.

„Obviněný byl vzat do vazby z důvodu vazby předstižné a útěkové, neboť je ohrožen vysokou trestní sazbou kvůli kvalifikaci – zločin pokusu vraždy. Je zde obava, že by mohl pokračovat ve svém jednání,“ řekl dozorující státní zástupce Krajského soudu v Hradci Králové Lukáš Hrubý.

„Obviněný si na místě podal stížnost proti tomuto rozhodnutí,“ řekl soudce Karel Gobernac, který o vazbě rozhodoval.

Před soudem obviněný vypovídal, ale vzhledem k probíhajícímu vyšetřovaní, nechtěl státní zástupce k případu sdělovat žádné podrobnosti. „Celý incident se z mého pohledu stal ze zcela zanedbatelné příčiny,“ podotkl soudce Gobernac.

Obviněnému hrozí deset až osmnáct let vězení. Navíc střílel z nelegálně držené zbraně. K motivu činu se policie zatím nevyjádřila. Podle informací redakce iDNES.cz však šlo o banální spor. Obviněný byl v době zadržení pod významným vlivem alkoholu, zkouška ukazovala kolem dvou promile.

„Tento pachatel by neměl působit nebezpečně vůči okolí, spíše se jednalo o záležitost osob, které se znají,“ řekl Hrubý a potvrdil, že oba muži pocházejí z regionu.

Čtyřiatřicetiletý poškozený utrpěl střelné zranění v oblasti obličeje, po incidentu, který se odehrál v poli poblíž čerpací stanice Shell, přišel požádat o pomoc na benzinku. V úterý zůstával v péči lékařů Pardubické nemocnice.

„Bylo velké štěstí, že benzinku, kde zraněný vyhledal pomoc, zrovna navštívili záchranáři, kteří zde tankovali. Postřelenému se dostalo okamžité zdravotnické pomoci,“ řekl Hrubý.

Střelce zadrželi policisté asi dvě hodiny po útoku. Pátrali po něm i s pomocí vrtulníku s termovizí.

Autor: