Případ holčičky nalezené v kontejneru míří k soudu, jednání začne na podzim

  14:26
Policie uzavřela případ novorozence, jenž se našel letos v lednu v popelnici na jednom z pardubických sídlišť. Z činu viní jeho 35letou matku a spatřuje v něm závažný zločin pokusu o vraždu nezletilce. Spis teď zamířil k soudu, jednání bude na podzim.

Dítě skončilo v černé plastové popelnici na směsný odpad. (9. ledna 2022) | foto: MF DNES

„Hlavní líčení v této věci je nařízeno na konec října,“ řekla tisková mluvčí královéhradeckého Krajského soudu Kateřina Podeszwová.

Obviněná čeká na začátek procesu ve vazbě.

Matka v brzkých ranních hodinách porodila v domě na sídlišti v Polabinách a čerstvě narozené dítě odnesla do nejbližší popelnice.

Krátce před čtvrtou hodinou ráno muž a žena při procházce krajským městem náhodně prohlíželi kontejnery a v jednom z nich našli právě tohoto novorozence.

„Přestože je nález vylekal, zachovali se zcela správně a začali ihned hledat pomoc. Díky tomu se na místo dostal lékař, který ji novorozenci poskytl,“ řekl vedoucí odboru obecné kriminality Milan Šimek.

Kriminalista také uvedl, že novorozeně je ženského pohlaví. Holčička byla silně podchlazená s teplotou kolem 20 stupňů. „Měla skutečně velké štěstí, zbývalo jí jen několik desítek minut života,“ konstatoval Šimek.

Štěstí bylo také v tom, že dvojice, která v kontejnerech hledala věci, tento nejdříve minula. Až když dítě zaplakalo, tak ho kolemjdoucí uslyšeli.

Autor: