Muž dal sedmnáctileté dívce vypít vodu s pervitinem, za její smrt dostal 9 let

  12:58,  aktualizováno  13:31
Na devět let poslal dnes do vězení pardubický soud Lukáše Holíka, který zavinil smrt sedmnáctileté dívky. Podle obžaloby jí dal na ubytovně v Lanškrouně vypít vodu, v níž rozmíchal velké množství pervitinu. Tři roky a dva měsíce si odsedí spoluobžalovaný Jiří Vodák.

Devětadvacetiletý Lukáš Holík podle spisu v létě roku 2021 podával na ubytovně v Lanškrouně dívce pervitin v podobě tzv. bonbonů.

Z želatinových kapslí léku Erdomed vysypal originální léčivo a následně do prázdných kapslí nasypal právě pervitin v množství asi od 0,1 gramu do 0,24 gramu, tři kapsle s pervitinem podal poškozené, sám jednu užil.

Ve chvíli, kdy se zhoršil její zdravotní stav, Holík podle žalobce rozmíchal ve vodě další tři dávky pervitinu a dívce je opět podal. Myslel si, že se díky tomu její zdravotní stav zlepší, stal se ovšem přesný opak a dívka v noci zemřela na selhání dechových a oběhových funkcí.

„Holík je sám zkušeným uživatelem pervitinu a musel vědět, že další dávka pervitinu, navíc ještě mnohonásobně vyšší, dívce nemůže pomoci,“ uvedl předseda senátu Jan Šlosar.

Holík se nakonec u soudu dohodl na devíti letech vězení, které si odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rodině poškozené musí navíc dohromady zaplatit 2,1 milionu korun. Matka, bratr a sestra by měli každý dostat 700 tisíc korun. Rozsudek je pravomocný.

Tři roky a dva měsíce si odsedí spoluobžalovaný čtyřiatřicetiletý Jiří Vodák, který byl na ubytovně v době Holíkova činu přítomný. Podle spisu oba společně drogy vyráběli a poskytovali dalším lidem. Také Vodák uzavřel dohodu o vině a trestu.

Autor: