Oslněná řidička poslala bagr do příkopu, strojník ho stihl opřít o lžíci

  16:40
Oslnění sluncem uvedla řidička jako důvod, proč v obci na Pardubicku přejela do protisměru a narazila do projíždějícího bagru. Bagrista duchapřítomně stihl zabránit úplnému převrácení stroje zapřením lžíce do země.

Bagr stihl jeho řidič opřít o lžíci. | foto: HZS Pardubického kraje

Nehoda se stala v Lipolticích nedaleko Přelouče. Bagr po střetu sjel do příkopu. Jeho řidič ale ještě stihl natočit lžíci tak, aby zabránil úplnému převrácení stroje.

„Kdyby to bagrista neudělal, převrátil by se celý. Přesto i tak hrozilo převrácení, kterému jsme nakonec zabránili,“ uvedl velitel zásahu hasičů Milan Pavlíček. 

Řidička skončila v péči záchranářů. „Auto náraz odhodil ze silnice, utrhlo se kolo. Dechová zkouška byla u obou účastníků dopravní nehody negativní,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

Nehoda se navíc stala poblíž vedení plynového potrubí, a tak si hasiči nechali povolat na místo pracovníky plynáren, aby vytyčili přesnou trasu potrubí, aby nedošlo k jeho poškození. 

„Hasiči zajišťovali unikající hydraulický olej z hydraulického ramene bagru. Nakonec byl na místo povolán jeřáb ze stanice Pardubice k vyproštění bagru,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Autor: