Přehrady fest míří na Seč, nabídnou osvědčené kapely i ranní protažení

  8:30
Na plážích přehradní nádrže Seč startuje poprvé festival pro malé i velké. Na dvoudenní akci Přehrady fest vystoupí Mig 21 nebo Chinaski. Na své si přijdou i děti.

Přehrady nejsou jenom hudebním festivalem na dosah pláží a vodě. Atmosféra prvního ročníku na Vranově. | foto: Přehrady fest

Druhý ročník nového letního festivalu Přehrady fest, který minulý rok zahájil svou tradici na Slapech a Vranově, přibral letos další zastávku. Sečskou přehradu.

Právě v Autokempu Seč startuje v pátek poslední štace Přehrad festu. 

Fotogalerie

„Udělat festival u vody se nám velice osvědčilo. Návštěvníci byli nadšeni, že se mohou během koncertů osvěžit v přehradě. Jedinečné umístění ocenili i účinkující, kteří jsou během letního hraní často jen na cestě a nemají možnost zajít s dětmi k vodě. U nás byli na koncertě a zároveň u vody s rodinou, která je doprovodila,“ uvedl jeden z organizátorů Tomáš Staněk, který je zároveň členem kapely UDG, jenž na akci byla loni a vystoupí i letos.

Kromě UDG se návštěvníci mohou těšit na Chinaski, Mig 21, Bena Cristovaa, Marka Ztraceného, Mirai nebo IMT Smile, kteří ve dvou dnech představí to nejlepší z české a slovenské pop-rockové scény v atraktivním zázemí českých kempů. Na Přehrady festu dále zahrají třeba Eddie Stoilow, Sebastian, Voxel a mnoho dalších.

Kapela Chinaski, která je patronem festivalu Přehrady, vystoupí hned dvakrát. „Kromě velkého večerního koncertu nás čeká také Pigy stage, kde zahrajeme pro děti. Zazní třeba Doktor Notička nebo Autopohádky,“ uvedl Michal Malátný.

„Na Přehrady se fakt těšíme. Je to pro nás jediná letní příležitost, kdy s sebou můžeme vzít naše rodiny. Je tam připravený celodenní dětský program, takže pro nás naprosto ideální. Minulý rok se tam dětem moc líbilo,“ doplnil zpěvák.

Kromě hudby bude malé i velké návštěvníky bavit zmíněná Pigyáda a její bohatý doprovodný program. Program Pigy zóny provede Pavel Cejnar a Michal Fridrich alias Mišuge z Cirkusu LeGrando. 

Program Přehrady fest

Přehrady nejsou jenom hudebním festivalem na dosah pláží a vodě. Atmosféra prvního ročníku na Vranově.

Pátek 9. 8.

Like-It 15:30 – 16:15

Peter Aristone 16:45 – 17:30

Mirai 18:00 – 19:00

Sebastian 19:30 -20:30

Marek Ztracený 21:00 – 22:00

UDG 22:30 – 23:30

Program v Pigy vesničce – dílničky a hry

Sobota 10. 8.

Pokáč 13:30 – 14:15

Voxel 14:20 – 15:10

Eddie Stoilow 15:40 – 16:40

Ben Cristovao 17:20 – 18:20

IMT Smile 19:00 – 20:00

MIG 21 20:40 – 21:40

Chinaski 22:10 – 23:40

Pigy dopo-show 10:00

Ranní rozhejbávačka s Mišugem 10:05

KiK show 10:25

Vanda a Standa 10:35

Nelča Dobiášová 11:30

Lollipopz 12:00

Tereza Balonová 13:00

Chinaski dětem 16:40

Dětská Pigy stage nabídne dětem ranní protažení s Hankou Kynychovou, dále se děti mohou těšit na vystoupení Lollipopz, kouzlení Magic Maxe, hudební vystoupení mladých talentovaných zpěváků - Terezu Balonovou (výherkyně Porty 2018), Nelču Dobiášovou a další.

Dětská festivalová zóna dále nabídne kromě aktivně-zábavního programu, workshopů, planetária s nočním promítáním také aktivní zapojení do kurzů break dance, zpívání s Bibibum.

Návštěvníci festivalu si budou moci vyzkoušet také trenažér luxusních aut, například Lamborghini, kde budou mít možnost potkat se s interprety. Auto si přijde vyzkoušet Marek Ztracený, členové z UDG nebo Voxel s Pokáčem. 

Nedílnou součástí bude také možnost projížďky v automobilech. Svá auta mohou návštěvníci Přehrady festu zaparkovat na dvou místech, a to v Autokempu Seč Pláž přímo u areálu a stanového městečka, nebo v Autokempu U letadla (cca 1,5 km od areálu). Pořadatelé festivalu radí zakoupit si parkovací místo dopředu v předprodeji.

Vstupné na festival se také vyplatí sehnat s předstihem. Na místě stojí dvoudenní permanentka 980 korun, rodinné vstupné 1600 korun, vstupenka na 1 den vyjde na 650 korun.

Vyplatí se však nakupovat hlavně pro větší skupinu, která se vydá na festival společně. Pět lidí zaplatí za dvoudenní vstupenku 4250 korun, lístky pro deset návštěvníků najednou vyjdou na 8200 korun.

„První ročník nám ukázal, co dělat lépe. Oproti minulému roku jsme zvýšily kapacity parkování. Drobný posun ke komfortu návštěvníků jsou speciální kelímky, které lze umístit za opasek. A jako minulý rok dbáme na pečlivý úklid a dostatečné kapacity toalet,“ doplnil jeden z pořadatelů Jaroslav Šafařik.