iDNES.cz

Muže zavalil třísetkilový balík papíru, do sběrných surovin letěl vrtulník

  10:04,  aktualizováno  12. června 12:03
Třísetkilogramový balík starého papíru spadl v pondělí na pracovníka sběrných surovin v Žamberku na Orlickoústecku. Pacienta s vážným zraněním transportoval záchranářský vrtulník do traumacentra královéhradecké fakultní nemocnice.

Na pracovníka sběrných surovin v Žamberku spadl těžký balík slisovaného papíru. Na místo musel letět vrtulník. | foto: HZS Pardubického kraje

Policisté případ vyšetřují jako pracovní úraz. Zaměstnanci sběrných surovin stihli těžký balík skartovaného a slisovaného papíru ze zavaleného muže sundat pomocí vysokozdvižného vozíku ještě před příjezdem žamberských hasičů.

Ti pomáhali s ošetřením muže a následným transportem do vrtulníku. „Bylo nutné připravit prostor pro přistání vrtulníku. Nejlepší bylo místo u dopravního hřiště v Žamberku, kam byl pacient převezen sanitkou. Po naložení do vrtulníku jsme se vrátili zpět na základnu,“ přiblížil zásah velitel stanice Žamberk Jan Kalous.

Dvaapadesátiletý muž podle záchranářů utrpěl vážná zranění horní poloviny těla. „Zavalilo ho břemeno vážící více než sto kilogramů. Na místě zasahovala posádka Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a záchranářský vrtulník z Hradce Králové,“ sdělila mluvčí krajských záchranářů Alena Kisiala.

Co pádu balíku předcházelo, vyšetřuje policie. „Policisté celou událost zaevidovali a nyní zjišťují veškeré okolnosti úrazu. U muže se podařilo provést dechovou zkoušku, která byla negativní,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Autor:
zpět na článek