Učitelka nahnala děti před houkající sanitku, přecházení prověřuje policie

  14:52
Hazard se životy svěřených dětí předvedla na rušné Sukově třídě v Pardubicích jejich učitelka. Děti nahnala do křižovatky přímo před houkající sanitku. Ta vezla do porodnice ženu, která přenášela a porod se právě rozběhl. Případem se zabývá policie.

Záchranáři dávají přednost dětem, které se učitelka rozhodla převést před houkající sanitou. | foto: ZZS Pardubického kraje

Na záběrech z palubní kamery je vidět, že pedagožka s dětmi vstoupila na přechod, když před ním zastavilo v pravém pruhu nákladní auto. Jenže právě v tu chvíli přijížděla v levém pruhu houkající sanitka, které ostatní auta uhýbala. Záchranářům nezbylo než zastavit a počkat, až všechny děti přejdou.

Fotogalerie

„Záchranáři určitě v místě nejeli víc než čtyřicetikilometrovou rychlostí. S tímhle jsme se však ještě nesetkali,“ řekl mluvčí pardubické krajské záchranky Aleš Malý.

Učitelka navíc převáděla své žáky přes přechod nesprávně. Šla v čelní skupině, další děti pak své vrstevníky před houkající, ale stojící sanitkou dobíhaly. Učitelka tedy zjevně neměla děti kompletně pod kontrolou.

Podle policie má sanitka přednost i před lidmi stojícími na přechodu a učitelka se dopustila minimálně přestupku, za což jí hrozí dvoutisícová pokuta.

„Jedná se stoprocentně o protiprávní jednání, případ šetříme. Pedagožka má povinnost při převádění organizované skupiny dětí postupovat s pravidly silničního provozu,“ řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Nevyloučila ani možnost překvalifikovat přestupek na trestný čin.

Autor: