Opilec naboural u benzinky a ujel, za pár hodin ho stavěli znovu

  17:04
Hned dvakrát během noci zastavovali moravskotřebovští policisté opilého řidiče, který nejprve naboural a ujížděl. Poté znovu sedl do auta a hlídka ho opět stavěla.

Opilý řidič felicie naboural na parkovišti u pumpy a ujel. I když ho policisté zadrželi, do auta opět sedl. | foto: Policie ČR

Poprvé na něj upozornila policii obsluha benzinky v Moravské Třebové v neděli kolem desáté večerní. Řidič na parkovišti u pumpy naboural svou felicií do zaparkovaného auta a z místa ujížděl. 

„Když kolegové přijeli na benzinku, svědci jim ukázali směr, jakým auto ujíždělo. Netrvalo dlouho a policisté měli vozidlo na dohled. Řidič dostal pokyn k zastavení, čehož hned nedbal, nicméně za chvíli najel s vozidlem na chodník a zamkl se uvnitř,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.

Po výzvách a donucovacích prostředcích skončil čtyřicetiletý řidič v poutech. 

Ani pozitivní dechová zkouška s hodnotou 3,06 promile alkoholu, ani to, že nevlastní řidičský průkaz, ho neodradilo od toho, aby za další dvě hodiny do auta sedl znova a opět řídil. 

Toho si všimli hlídkující policisté. Tentokrát muži naměřili 2,48 promile alkoholu v dechu a řidič putoval přespat na záchytku.

Kromě ujetí od dopravní nehody se nyní bude zpovídat i z řízení bez řidičského oprávnění, neuposlechnutí výzvy policistů a z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: