Šofér předložil strážníkům jeden z dvanácti řidičáků, ale byl neplatný

  13:34
Pořádek v osobních dokladech si zjevně nedokázal udržet dvaašedesátiletý řidič, kterého chtěli pokutovat za rychlou jízdu pardubičtí strážníci. Předložil jim řidičský průkaz, který ovšem nebyl platný. V evidenci se přitom ukázalo, že muž měl vydaný již dvanáctý řidičák.

ilustrační snímek | foto: Jiří Koťátko

Nějaký z nich zřejmě objevil a sedl s ním za volant.

„Při ověřování u Policie ČR strážníci zjistili, že ztracených a nahlášených řidičských průkazů má muž už celkem jedenáct. Ten poslední vydaný, v pořadí již dvanáctý, který byl platný, však u sebe neměl. Strážníkům sdělil, že ani neví, jestli a kde ho má,“ uvedla tisková mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Když „dvanáctku“ šofér nenajde, bude muset zase oznámit ztrátu dokladu.

Za neplatný řidičský průkaz šofér sice od strážníků pokutu nedostal, ale za překročenou rychlost o 20 kilometrů v hodině musel zaplatit 2000 korun a dostane tři trestné body.

Neplatný průkaz strážníci odebrali, předají ho příslušnému úřadu k likvidaci.

„Když někdo ztratí řidičák, nahlásí se ztráta do databáze hledaných dokladů. Zamezí se tak možnému zneužití, například pro nebankovní půjčky. Proto hned kolegům na místě vyjelo, že muž používá svůj, ale neplatný řidičák,“ popsala Klementová.

Autor: