VIDEO: Ujíždějící řidič srazil policistu, nezastavil ho „ježek“ ani zátaras

  16:18
Zlomeným žebrem odnesl jeden z policistů zásah proti řidiči, který v BMW ujížděl hlídkám na Chrudimsku. Nezastavil ho pás s hroty přes silnici, zátaras z policejního vozu ani namířená střelná zbraň.

Řidič, jehož věk policie neuvedla, začal ve voze značky BMW ujíždět ve čtvrtek odpoledne za Třemošnicí na Chrudimsku, když se jej rozhodla zastavit a zkontrolovat hlídka.

„Nedaleko stáli další hlídkující policisté, kteří použili zastavovací pás položený přes silnici, ani ten ale řidiče nezastavil,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Pás prorazil ujíždějícímu autu jednu pneumatiku, jeho řidič pak pokračoval v rychlé jízdě. Musela se za ním vydat i třetí dopravní hlídka v obci Běstvina.

„Ta jako zátaras použila služební vozidlo a hrozbu namířenou zbraní, ani to ale zběsilého muže nezastavilo,“ dodala Janovská.

Naopak. Ujíždějící řidič při manévru před zátarasem srazil policistu, který ještě vystřelil ze služební zbraně, pak musel do nemocnice se zlomeným žebrem a pohmožděninami.

Hlídka nakonec muže dopadla až na poli, kam se rozběhl poté, co s vozidlem zajel do obydlené části obce mezi rodinné domy.

„Z vozidla utíkal prudkým svahem k poli, ale tam jej policisté z pohotovostního a eskortního oddělení zadrželi,“ řekla Janovská.

Řidič odmítl podstoupit dechovou zkoušku i test na přítomnost omamných látek. Důvod, proč ujížděl, policistům nesdělil, ale čelí obvinění z útoku na úřední osobu se zbraní, neuposlechnutí výzvy a právě odmítnutí testů na přítomnost alkoholu a návykových látek.

Autor: