Záchranáři našli tělo mladíka, který utonul pod jezem v Ústí nad Orlicí

  16:12,  aktualizováno  28. června 19:55
Pátrání po dvaadvacetiletém mladíkovi, který v pátek odpoledne skočil v Ústí nad Orlicí do Tiché Orlice, skončilo v neděli odpoledne. Hasiči mladého muže vytáhli na žádost policistů. Mladý muž u řeky údajně dováděl se svými kamarády, spadl však do řeky a utopil se. Skupinka se pohybovala v okolí nebezpečného jezu.

Podél jezu se pohybovala skupinka mladých lidí, jeden chlapec skočil do Tiché Orlice. | foto: ZZS Pardubického kraje

„Jeho tělo se nacházelo přibližně jeden kilometr od jezu po proudu řeky v katastru města Ústí nad Orlicí,“ uvedla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. 

Po muži od pátečního večera pátrali profesionální hasiči spolu s potápěči. Mladému muži se stal osudným nebezpečný jez, u kterého skupinka mladíků dováděla u řeky.

Prohledávání zasahujícím hasičům komplikoval od pátku velmi silný proud vody. Podle odhadů měla Tichá Orlice místy hloubku tři až čtyři metry. V sobotu se do pátrání zapojily i jednotky dobrovolných hasičů z Ústí nad Orlicí, Černovíru, Hylvátů a Knapovce, aby pomohly při prohledávání břehů řeky po proudu směrem k Brandýsu nad Orlicí.

V neděli ráno se hasiči od řeky stáhli a do prohledávání břehů byli zapojeni jen policisté.

Kamarádi se marně snažili pomoci

Podle zjištění iDNES.cz se tonoucímu snažili pomoci kamarádi, když máchal rukama nad hladinou, ale poté jej voda strhla.

„K jezu vyjížděly naše posádky kolem 14. hodiny. Bohužel doposud se mladíka nepodařilo vytáhnout,“ řekl kolem půl páté odpoledne mluvčí krajské záchranky Aleš Malý.

Žlutá cedule na břehu upozorňuje na to, že je jez nebezpečný. Je na ní nápis: Tady končí koupání smrtí, zákaz skákání do vody.

Na místo dorazila také jednotka hasičských potápěčů ze sousedního Královéhradeckého kraje „Lezci připravili ukotvení, aby potápěči prohledali jez, avšak v bezpečné vzdálenosti od jeho koruny, protože proud vody je silný. Tichá Orlice má teď hloubku zhruba tři až čtyři metry,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Nebezpečný jez se nachází poblíž hotelu Sport.

Nebezpečný jez se nachází poblíž hotelu Sport.

Autoři: ,