V paneláku vzplála sedačka. Z domu muselo 20 lidí, žena se nadýchala kouře

  16:32
K požáru v panelovém domě ve Svitavách vyjížděli ve středu večer hasiči. V jednom z bytů v půdní vestavbě totiž vzplála od svíčky sedačka. Kromě ženy, která se nadýchala kouře, muselo být z domu evakuováno 20 lidí.

Hasiči ve Svitavách likvidovali požár bytu v půdní vestavbě. Vybavení bytu začalo hořet od zapálené svíčky. | foto: Petr Kožnar

K požáru bytu v půdní vestavbě šestipodlažního paneláku na Malém náměstí vyjížděli hasiči krátce po desáté hodině večer.

Plameny v nejvyšším patře hasily čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z žebříku i z vnitřních chodeb. Z okolních bytů evakuovali asi 20 lidí.

„Uvnitř zasaženého bytu byla nalezena osoba, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Žena byla vyvedena z hořícího bytu a předána do péče zdravotníků,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková s tím, že požár s největší pravděpodobností způsobila nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, když žena nechala v bytě zapálenou svíčku a od ní vzplála sedačka.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu krátce před 23. hodinou, zcela zlikvidován byl ve tři ráno. Mezitím se mohli evakuovaní lidé vrátit zpět do svých bytů.

Hasiči museli silně zakouřené prostory odvětrat pomocí přetlakové ventilace. Ohořelé zbytky pohovky a interiéru poté z bytu odnesli. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun.

Autor: