iDNES.cz

Vadná nabíječka mobilu zapálila dům, škoda se odhaduje na tři miliony

  9:16
Střechu rodinného domu ve Vysokém Mýtě zachvátil ve středu dopoledne požár. Jeho příčinou byla nejspíš závada na nabíječce mobilního telefonu, škoda je vyčíslena na 3 miliony korun.

Ve Vysokém Mýtě hořelo ve středu dopoledne. | foto: HZS Pardubického kraje

K požáru vyjížděly postupně jednotky z Vysokého Mýta a Ústí nad Orlicí, ale také firemní hasiči společnosti Iveco Czech Republic a dobrovolné jednotky z Chocně, Vysokého Mýta a Zámrsku.

„Po příjezdu byla střecha v přední části v plamenech, které postupně zasahovaly do zadní části krovu. Hasiči nasadili vysokotlak a proudem C eliminovali plamenné hoření. Po nasazení přetlakové ventilace provedli kontrolu a dohasili skrytá ohniska v podkroví,“ řekla Petra Zakopalová z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Hasiči poté pomocí výškové techniky odstranili střešní krytinu a rozebrali krovy v místech požáru.

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 3 miliony korun. „Příčinou požáru je pravděpodobně technická závada na nabíječce mobilních telefonů,“ řekla Zakopalová.

Závěrem hasiči zkontrolovali spáleniště termokamerou a po necelých třech hodinách zásah ukončili. V době požáru uvnitř domu nikdo nebyl, událost se obešla bez zranění.

Autor:
zpět na článek