Řidič při honičce s policií prorazil plot. Z kůlny vylezl až po hrozbě zbraní

  11:08
Tučná pokuta a zákaz řízení hrozí motoristovi, který v pondělí ujížděl policistům na Pardubicku. Hlídka ho chtěla zastavit kvůli překročení povolené rychlosti v obci. Řidič ale při honičce dostal smyk, naboural a ještě se pokusil utéct. Z úkrytu vylezl, až když policisté vytáhli pistoli.

Řidič peugeotu skončil po honičce s policisty v plotě. | foto: Policie ČR

Honička začala v pondělí ráno, kdy dopravní policisté v obci Semín naměřili modrému Peugeotu 106 rychlost 73 kilometrů v hodině. Vozidlo jelo směrem na Kladruby nad Labem. Hlídka vyrazila za ním a dala znamení k zastavení.

Řidič peugeotu skončil po honičce s policisty v plotě.

Řidič peugeotu skončil po honičce s policisty v plotě.

„Řidič ale na výzvu nereagoval a začal ujíždět. Ještě v obci Semín odbočil z hlavní silnice na místní komunikaci, kde při průjezdu pravotočivou zatáčkou a následném najetí na mostek dostal vozidlo do smyku, prorazil dřevěný plot a narazil do zaparkovaného přívěsného vozíku,“ popsala jízdu osmatřicetiletého motoristy policejní mluvčí Dita Holečková.

To však nebyl konec honičky, řidič vystoupil z nabouraného auta a dal se na útěk. Přeskočil plot přilehlé zahrady, kde se schoval do kůlny za květináč, z úkrytu vylezl až když mu policisté pohrozili zbraní.

Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. „Orientačnímu testu na drogy se ale odmítl podrobit, po výzvě souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem biologického materiálu,“ dodala Holečková.

Muž si však cestou do nemocnice všechno rozmyslel a s odběrem nakonec nesouhlasil.

Celková škoda na vozidle, poničeném oplocení a přívěsném vozíku přesáhla podle policie 30 tisíc korun.

Za neuposlechnutí výzvy hrozí řidiči pokuta až 10 tisíc korun, za odmítnutí lékařského vyšetření může dostat zákaz řízení až na dva roky a také peněžitý trest v rozmezí 25 až 50 tisíc korun.

Autor: