Muž se zákazem řízení na útěku ztratil boty, spícího jej vyčenichal pes

  17:32
S pomocí psího hrdiny policisté dopadli ujíždějícího řidiče na Orlickoústecku, který v noci před hlídkou zmizel v lese. Jeh úprk byl natolik zběsilý, že po cestě ztratil boty, které byly skvělou stopou pro policejního psa Felixe. Spícího výtečníka se zákazem řízení vyčenichal pod spadlým stromem.

Policejní pes Felix. | foto: Policie ČR

Zběsilou honičku mají za sebou policisté na Orlickoústecku, kteří v obci Bystřec chtěli minulý pátek zkontrolovat vozidlo Škoda Favorit bez registračních značek. Jakmile se policisté za autem otočili, jeho řidič začal v mžiku zrychlovat.

„Řidiče nezastavil ani následný pokyn k zastavení vozidla a před policisty ujížděl. Po chvíli však najel na polní cestu, kde se svým vozem zapadl a tím jeho jízda skončila. Ani poté se ovšem nehodlal vzdát a před policisty utekl do přilehlého lesa,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Jelikož si muž byl vědom svých prohřešku, začal utíkat, co mu síly stačily. Z obav z postihu přitom nehleděl ani to, že při útěku ztratil boty.

„S ohledem na špatnou viditelnost a rozlehlost lesa si policisté na místo přivolali posilu ve složení psovoda a jeho čtyřnohého parťáka Felixe. Služební pes téměř okamžitě chytil stopu a svého pána po několika kilometrech dovedl až k podezřelému, jenž se uprostřed lesa schoval pod spadlý strom a vyčerpáním usnul,“ dodala Kopecká.

Policejní hlídce z Letohradu nebyl devětadvacetiletý muž neznámý. Důvodů k ujíždění měl hned několik. Kromě chybějících „espézetek“, které byly uloženy v depozitu, má muž až do roku 2025 vysloven platný zákaz řízení. A rozhodně nebyl první. Na svém kontě jich má od roku 2018 již pět.

Mladý muž si teď dlouho nezařídí. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala mluvčí.

Autor: