Muž nachytal přítelkyni v posteli se svým bratrem, na oba vzal sekeru

  17:02
Sedmačtyřicetiletý muž nachytal na chalupě na Litomyšlsku svou přítelkyni v posteli se svým bratrem. Nevěra se ho dotkla na tolik, že i přes podnapilost došel do dřevníku pro sekyru a s její pomocí se rozhodl situaci řešit. Viní ho z pokusu o těžké ublížení na zdraví.

Muž v chalupě na Litomyšlsku zaútočil na milenecký pár. Svého chování pak litovali všichni. | foto: Policie ČR

Muž nejprve se sekerou začal bezmyšlenkovitě rozbíjet vybavení pokoje, poté ale zaútočil i na ležící pár. 

„Napadení se bránili kusy rozbitého nábytku a přikrývkou, přesto byli oba zraněni. Zatím co třiačtyřicetiletá žena zůstala v chalupě, pětapadesátiletý muž běžel volat o pomoc. Agresora uklidnil až náš příjezd,“ uvedla k potyčce policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Oba napadené poté záchranka převezla do nemocnice.„Muž utrpěl poranění spodní poloviny těla, ženu jsme převzali s poraněním horní poloviny těla. Oba byli převezeni k ošetření na chirurgické oddělení litomyšlské nemocnice,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Aleš Malý.


Útočníka pro změnu hlídka eskortovala do policejní cely. U výslechu pak všichni tři aktéři svého počínání litovali. Zatímco pár ale bude trpět zejména morálními výčitkami, agresor na tom bude o poznání hůře.

„Obvinili jsme jej ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví spáchaný ve stádiu pokusu, za který mu v případě prokázání viny u soudu hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let,“ dodala Lenka Vilímková.

Autor: