Cizinec bez řidičáku uháněl rychlostí 150 km/h, zastavil ho až náraz do stromu

  9:30
Rychlostí až 150 km/h ujížděl obcemi na Chrudimsku policii cizinec bez řidičského průkazu. Jeho zběsilá jízda nakonec skončila na lesní cestě, kde narazil do stromu. Muži hrozí pokuta a zákaz řízení až na dva roky.

Policisté se rozhodli zastavit a zkontrolovat řidiče v pondělí 13. března krátce po jedné hodině v noci.

„Na služebním vozidle rozsvítili nápis Stop a použili i světelné a zvukové výstražné zařízení. Řidič ve vozidle ale reagoval úplně obráceně, než by měl,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková s tím, že řidič začal hlídce ujíždět ve směru na Markovice.

Přitom pořádně šlápl na plyn, na rovince se stříbrná octavie řítila tmou rychlostí přes 150 km/h.

„V Heřmanově Městci muž odbočil z hlavní silnice do parku a jel přes lesní a polní cesty. Ani na nich se ale policistům nechtěl vzdát. Nakonec nezvládl zatáčku, vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu,“ popsala Holečková hazardní jízdu, u které se nikdo nezranil.

Policisté zjistili, že dvaatřicetiletý cizinec za volantem neměl co dělat vzhledem k tomu, že nevlastní řidičské oprávnění skupiny B. Navíc odmítl test na alkohol a drogy. Proti muži bylo zahájeno správní řízení.

„Za řízení motorového vozidla bez odpovídající skupiny řidičského oprávnění, odmítnutí podrobení se vyšetření, zda při řízení nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky a za neuposlechnutí výzvy k zastavení vozidla hrozí muži pokuta až 50 tisíc korun a jeden až dva roky zákazu řízení,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: