Opilý cizinec s padělaným řidičákem na sebe sám upozornil, hlídce vjel do cesty

  9:58
Hned tři závažné prohřešky má na kontě cizinec, který v Chrudimi vjel do cesty náhodně projíždějícím policistům, čím na sebe sám upozornil. Opilý řidič s padělaným řidičským průkazem, který je na našem území nelegálně, může jít až na tři roky do vězení. Vyhoštění ho nemine.

Čtyřiatřicetiletý muž na sebe sám upozornil před pár dny v Průmyslové ulici, kudy zrovna projížděla policejní hlídka. Chrudimští policisté brzy poznali, že s řidičem stříbrného opelu, který vyjel z boční ulice před policejní vozidlo, není něco v pořádku.

Jak vyplývá z kamerového policejního záznamu, řidič po průjezdu zatáčkou nejistý styl jízdy završil najetím do krajnice. To už policisté na nic nečekali, zapnuli majáky a rozhodli se vozidlo zastavit.

Sami se nestačili divit, kolik prohřešků při jedné silniční kontrole zjistí. „Už při prvním kontaktu policisté z řidiče cítili alkohol, což následně potvrdila provedená dechová zkouška, která mu v dechu prokázala více než dvě promile. Policisté proto 34letému muži zadrželi řidičský průkaz cizí státní příslušnosti a zakázali mu další jízdu,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Řidič se ženou a dítětem uháněl i stočtyřicítkou, ve slepé ulici prchl na střechu

A to nebylo vše. Cizinecká policie po lustraci výtečníka zjistila, že muž nemá za volantem co dělat. Řidičský průkaz, který předložil, byl kompletně padělaný. „Zároveň také zjistili, že se na našem území zdržuje nelegálně, tudíž s ním bylo okamžitě zahájeno řízení o správním vyhoštění,“ dodala Kopecká.

Muž si od kriminalistů vyslechl sdělení podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a padělání a pozměnění veřejné listiny, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Autor: