Agresivní muž neunesl rozepře s partnerkou, zdemoloval policejní auto

  12:38
O jedno služební auto přišli na čas choceňští policisté. Do servisu musí kvůli opilému agresivnímu muži, který si nejdříve vyšlápl na partnerku a poté i na policejní auto před domem.

Poškozené auto je dočasně vyřazeno z provozu. | foto: Policie ČR

Dvaatřicetiletý muž v sobotu ráno v jednom z choceňských bytů pod vlivem alkoholu fyzicky napadl před dětmi partnerku. Žena ve strachu i s dětmi z bytu odešla. 

Vrátila se až poté, když už agresivní partner v bytě nebyl. Dlouho ale netrvalo a byl zpět u dveří. Kopy do nich se domáhal vstupu dovnitř.

To už ale vystrašená žena zavolala na policii. „Přítomnost policistů muže patrně rozohnila natolik, že údery plechem rozbil čelní sklo a kopem vyvrátil levé zpětné zrcátko,“ řekla orlickoústecká policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Poté, co si takto vybil zlost, dal se na útěk. Policisté ho však dopadli a zajistili. 

„U muže provedli dechovou zkoušku na alkohol s naměřenou hodnotou 2,76 promile alkoholu v dechu a eskortovali ho do protialkoholní záchytné stanice,“ řekla Vilímková.

Na automobilu je škoda předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví.

Za uvedené přečiny hrozí při prokázání viny u soudu až dvouletý trest odnětí svobody.

Autor: