Senior bez elektřiny si chtěl ohřát oběd. Kvůli hořícím papírům přijeli hasiči

  12:24
Nevšední výjezd za sebou mají pardubičtí hasiči. V pátek odpoledne vyjeli k nahlášenému zápachu kouře v bytovém domě v Pardubicích Polabinách. Senior si chtěl ohřívat jídlo, ale protože má odpojenou elektřinu, vyrobil si provizorní vařič, kde pálil papír.

V Pardubicích si muž chtěl ohřát jídlo na improvizovaném vařiči, zakouřil si celý byt. (3. března 2023) | foto: HZS Pardubického kraje

„Dnešní doba dokáže v lidech probudit různé nápady. V pátek po 13. hodině přijalo operační středisko oznámení o zápachu kouře na chodbě v bytovém domě Pardubicích Polabinách,“ informoval v neděli mluvčí hasičů Miroslav Polák.

Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že zápach kouře šel z bytu sedmdesátiletého muže. Ten má odpojenou elektřinu, jenže si chtěl ohřát jídlo. Vymyslel si improvizovaný vařič z pánve a dvou nožů, kde pálil papír.

„Při spalování papíru zakouřil byt a chodbu. Vše se obešlo bez zranění a škod na majetku. Věříme, že se pán ponaučil a tento ‚vařič‘ již používat nebude,“ dodal Polák.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: