iDNES.cz

Podvodníka zatkli na letišti při návratu z Řecka, měl u sebe 120 tisíc

  12:28
Hned na letišti při návratu z dovolené zadrželi kriminalisté z Ústí nad Orlicí dvacetiletého muže, který během dvou let vylákal od desítek lidí miliony korun. Obviněný byl již dříve, soud jej ale nevzal do vazby a muž v podvodech pokračoval.

Mladý muž vylákal peníze od lidí, kterým sliboval pohádkové zisky. Garantoval výnosné investice na burze, nabízel finanční poradenství a zisk z nákupů kryptoměn. Od více než šedesáti lidí získal šest milionů korun, podle policie však částka nemusí být konečná.

„Využíval k tomu několik bankovních účtů, na kterých se mu množily peníze, ale klienti čekali na slibovaný i osminásobný výnos marně. Muž peníze využíval pro svou vlastní potřebu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Muž utrácel za značkové oblečení a cestování po světě, naposledy si cizí peníze užil na dovolené v Řecku. Při návratu jej kriminalisté zatkli na pražském letišti.

„Když cvakla pouta, neskrýval zděšení,“ řekla Maturová. V peněžence měl u sebe muž v hotovosti v eurech a českých korunách přes 120 tisíc.

Bez peněz jsem neuměl existovat, řekl

První oznámení na muže přišlo policii v březnu roku 2020, muž byl obviněný letos v květnu.

„Tehdy sliboval, že už se to nebude opakovat. Jelikož šlo o jeho první protiprávní jednání, byl přes podnět policistů z rozhodnutí vyšších instancí stíhán na svobodě,“ uvedla Maturová.

Šanci být do rozhodnutí soudu na svobodě však muž nevyužil a v podvodech pokračoval. „Chtěl prý přestat, ale na vysoký příjem si zvykl natolik, že mu peníze chyběly a neuměl bez nich existovat,“ přiblížila mužovo zdůvodnění Maturová.

I tentokrát muž přesvědčoval soud, že si plně uvědomuje vážnost situace, už mu ta však nepomohlo. Skončil ve vazbě a hrozí mu až osm let vězení.

Autor:
zpět na článek