Festival malých pivovarů se musel stěhovat, zachránilo ho letní kino

  9:34
Pořadatelé čtvrtého ročníku pivního festivalu Nachmelené mlýny v Pardubicích pomalu svůj plán balili. V areálu bývalých automatických mlýnů, kde se uskutečnily první dva ročníky akce, se přehlídka malých regionálních pivovarů stejně jako loni konat nemohla.

První ročníky festivalu se konaly v areálu bývalých automatických mlýnů. | foto: pořadatelé festivalu Nachmelený Mlýny

Areál se totiž hlavně díky evropským dotacím přestavuje na galerie a technické dílny pro žáky základních škol. Organizátoři akce tak doufali, že budou moci podobně jako před rokem akci uspořádat nedaleko zdymadla. Jenže plochu jim radnice nakonec nepůjčila kvůli tomu, že v nedaleké enteria areně se koná mistrovství světa v karate, a tak pozemek po bývalých jatkách město vyčlenilo na parkoviště pro hosty akce.

Zdálo se proto, že festival letos nebude. Nakonec se však pořadatelé domluvili s provozovateli letního kina, které má svůj areál na pravém břehu Labe nedaleko mostu Pavla Wonky.

„Svým způsobem nám bylo lidí od pivního festivalu líto, protože jsme se dokázali přesně vžít do jejich situace. My jsme s kinem také museli několikrát hýbat, než jsem našli své trvalé místo. Proto jsme jim vyšli vstříc a náš areál pro pivní přehlídku poskytneme,“ uvedl zakladatel Letního kina Pardubice Jan Motyčka, který postupně bezplatně promítal filmy v Tyršových sadech, u skateparku, u zdymadla a nyní na louce vedle řeky Labe.

Čtvrtý ročník největšího pardubického pivního festivalu tak vypukne v sobotu od 11 hodin v centru Pardubic. Na akci se představí dvacítka vybraných řemeslných a lokálních pivovarů, které přivezou třeba pivní speciály, co navařily. Na jednom místě tak lidé mohou ochutnat desítky pivních stylů.

„Nebude chybět ani bohaté občerstvení jako třeba kýta na grilu, guláš, bramboráky, langoše, klobásy, burgery a další speciality,“ doplnil Motyčka s tím, že přesuny akce mají nakonec pro hosty jeden pozitivní dopad. Na festivalu se stejně jako v letním kině nebude platit žádné vstupné a navíc večer uzavře film s pivní tématikou.

Od 16 hodin pak festival nabídne i kulturní program. Vrcholem večera by mělo být vystoupení pardubické punkové skupiny Volant. „Minulé ročníky nám festival málem zbořili. Punk krásně doplní další hudební styly – trocha bluegrassu, folku, country, rocku i popu,“ zvou na akci její pořadatelé, kteří doufají, že se už za rok budou moci vrátit do areálu automatických mlýnů na břehu Chrudimky.

Autor: