Letadlu za letu upadla vrtule, pilot dokázal bezpečně nouzově přistát

  9:56
Horké chvíle zažil pilot malého letadla, kterému za letu upadla vrtule. Přesto se strojem dokázal nouzově přistát na malém letišti. Nehodu přečkal bez zranění.

Letadlu ve vzduchu upadla vrtule, přesto pilot dokázal bezpečně přistát na malém sportovním letišti (30. prosince 2020) | foto: HZS Pardubického kraje

Nehoda se stala ve středu odpoledne, informovali o ní hasiči Pardubického kraje. „Jednomotorové dvoumístné letadlo MG5LSA Bristell letělo směrem z Rokytnice na Žamberk, když pozorovatel ze země zaslechl ‚explozi‘ a pak uviděl černošedý dým za letadlem,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Svědek nehody proto přivolal pomoc. „Jednotka hasičů provedla průzkum okolí, zda letadlo nespadlo a nehoří,“ dodala Horáková.

Hasiči nakonec zjistili, že pilotovi se podařilo nouzově přistát na letišti v Žamberku. Podle Horákové vyvázl bez zranění.

A proč k nehodě došlo? „Jednalo se s největší pravděpodobností o technickou závadu na letadle, kdy stroji měla za letu uletět vrtule,“ podotkla mluvčí hasičů.

Autor: