Zfetovaný muž ujížděl hlídce s přívěsem bez technické, pak uvázl v bahně

  16:52
Policistům na Svitavsku se před pár dny snažil ujet řidič Škody Pick-up s naloženým přívěsným vozíkem. Řidič neměl v pořádku vůbec nic. Hlídka zjistila, že škodovka i vozík mají propadlou technickou kontrolu a obě vozidla jsou zralá spíš na vrakoviště. Muž za volantem byl navíc pod vlivem drog a alkoholu.

Řidič neměl problém jenom s technickým stavem auta a přívěsného vozíku. | foto: Policie ČR

Omlácený pick-up byl v Březové nad Svitavou v místní části Zářečí policistům podezřelý už na první pohled. Plně naložený přívěs za autem neměl funkční koncová světla, což nebyl jediný prohřešek.

Dopravní policisté se proto rozhodli automobil zastavit a zkontrolovat řidiče. Ten ovšem na jejich výzvy nereagoval a v jízdě pokračoval dál. Nakonec ho zradila lesní bahnitá cesta, kde se soupravou v kopci uvázl.

Hlídka se poté nestačila divit. Orientační test u sedmatřicetiletého řidiče ukázal, že byl pod vlivem pervitinu a alkoholu. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl.

„Dále policisté lustrací zjistili, že muž není vlastníkem žádné skupiny řidičského oprávnění a navíc má aktuálně zákaz řízení motorových vozidel, který je platný až do srpna 2022. Nepředložil řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla ani doklad o pojištění odpovědnosti celé soupravy,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková s tím, že obě vozidla měla propadlou technickou kontrolu.

Škodovka neměla na silnici co dělat už od října 2020, přívěsný vozík od června 2018. Pick-up měl navíc registrační značku jiného vozidla.

Policie řidiče podezírá z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: