Seznámím vás s Philem Collinsem, vylákal z fanynky půl milionu údajný manažer

  15:18
Na osobní setkání s rockovými idoly Philem Collinsem nebo Jonem Bon Jovim lákali fanynky údajní manažeři těchto zpěváků. Jedna z žen za zprostředkování schůzky zaplatila necelých půl milionu korun, druhá ještě o sto tisíc víc. Své oblíbené zpěváky však nikdy neviděly, naletěly totiž podvodníkům.

Phil Collins 25. června 2019 v pražské O2 areně | foto:  Petr Topič, MAFRA

V lednu na sociální síti poškozená zareagovala na fanouškovskou stránku známého anglického zpěváka Phila Collinse.

„Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a přímo z této stránky se jí ozval údajný zpěvákův manažer s tím, že je schopen jí domluvit osobní setkání s Collinsem přímo v České republice. Podmínkou však bylo uhrazení nákladů spojených s cestou, pobytem a organizací,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.

Tímto způsobem podvodník z poškozené vylákal během několika týdnů bezmála půl milionu korun.

Potřebuji opravit ropnou plošinu, psal podvodník ženě. Poslala mu 1,4 milionu

Případem se nyní zabývají chrudimští policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu podvod. V případě vypátrání a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.

Obdobným případem se od listopadu loňského roku zabývají také svitavští policisté. Scénář je velmi podobný, jen se jedná o fanouškovskou stránku zpěváka Jona Bon Joviho. „Škoda se blíží 600 000 korun. Způsob provedení podvodu je až na pár odlišností téměř totožný,“ řekla Holečková.

Policisté v této souvislosti varují i ostatní, aby byli v obdobných situacích obezřetní, zejména pak, pokud se nejedná o oficiální profily.

Autor: