Ženu na přechodu srazila dodávka, rodina hledá psa, kterého venčila

  11:52
Řidič dodávky srazil ve čtvrtek po šesté hodině ranní v Pardubicích na přechodu pro chodce ženu. Utrpěla závažná zranění, která ji upoutala na jednotku intenzivní péče. S sebou měla psa, který od nehody utekl. Rodina zraněné ženy ho nyní hledá.

Hledaný pes je křížencem rotvajlera a dobrmana a slyší na jméno Joris, nebo domácké Jirka. | foto: archiv rodiny

K nehodě došlo v Teplého ulici u čerpací stanice. „V souvislosti s touto nehodou hledáme i psa, kterého žena v době nehody venčila a který po nehodě utekl neznámo kam,“ řekl mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

Rodina na sociální síti pak upřesnila, že pes je křížencem rotvajlera s dobrmanem, ale vypadá spíš jako dobrman.

„Naposledy byl viděn jak běží od benzíny na Teplého ulici směr Svítkov. Je tu pravděpodobnost že je také zraněn. Možná si v lese u Svítkova někam zalezl, popřípadě s zaklesl někde vodítkem o strom,“ řekl manžel zraněné ženy.

Pes se jmenuje Joris, ale slyší i na domácké Jirka.

U chodkyně i řidiče provedli policisté dechovou zkoušku a obě byly s negativním výsledkem.

„Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla policejní mluvčí Dita Holečková.

V poslední době je to druhá vážná nehoda na přechodu pro chodce. V neděli srazilo auto na Masarykově náměstí ženu, která přecházela vozovku na vyznačeném přechodu a na zelený signál.

„Nehoda vypadala na první pohled hrozivě, žena utrpěla zranění dolní poloviny těla,“ řekla mluvčí záchranky Alena Kisiala.

Obě nehody šetří Policie České republiky. „ Apelujeme na řidiče, aby zejména v blízkosti přechodu pro chodce dbali zvýšené opatrnosti a věnovali se plně řízení. Chodcům doporučujeme při přecházení vozovky věnovat více pozornosti dění ve svém okolí a to po celou dobu pohybu ve vozovce,“ řekl Sejkora.

Autor: