Po chlapci z Přelouče pátrali i záchranáři ze SAR týmu. Hasiči prohledali Labe

  16:22
Sedmnáctiletého Šimona Hlaváčka z Pardubic hledají už pátým dnem nejen policisté, ale také jeho přátelé a dobrovolníci. V sobotu se do hledání zapojili také záchranáři ze SAR týmu. V Labi po ztraceném mladíkovi pátrali i přeloučští dobrovolní hasiči.

Šimon Hlaváček | foto: Policie ČR

Policie pátrání po mladíkovi vyhlásila 28. února, naposledy byl viděn v jednom z přeloučských barů. Od té doby ho hledají nejen policisté, ale také dobrovolníci, kteří prohledávají okolí řeky Labe, opuštěné objekty i kempy.

V sobotu se do pátrání zapojil také český SAR tým. „Od dnešní 10. hodiny, v rámci plánovaného pátrání na žádost rodiny, čtrnáct našich pátračů s technikou hledalo pohřešovaného mladíka na Přeloučsku v Pardubickém kraji. V 15 hodin bylo pátrání ukončeno bez výsledku,“ uvedl na sociálních sítích SAR tým.

Podle bratra pohřešovaného chlapce se do pátrání zapojili také dobrovolní hasiči, kteří prohledávali řeku Labe. Bunda pohřešovaného měla být před několika dny nalezena na plynovém mostě přes Labe nedaleko Přelouče.

Pohřešovaný je 175 cm vysoký, hubené postavy a má krátké hnědé vlasy. Na sobě měl oblečení černé barvy a na nohou červené kotníkové boty značky Nike Jordan. „Pokud máte informace, které by nám pomohly pohřešovaného mladíka nalézt, ozvěte se na linku 158 nebo přímo na tel. 974 562 012,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Autor: