Policista si šel ve volnu zaběhat, podle tetování poznal uprchlého vězně

  17:08
Celostátně hledaného muže, který utekl z nestřeženého vězeňského pracoviště, zadržel v úterý v Pardubicích policista v civilu. Na trestance s výrazným tetováním narazil, když si šel zaběhat a vzpomněl si, že ho pár hodin před tím viděl v databázi celostátně hledaných lidí.

„V pondělí jsem si říkal, že takového člověka bych na ulici bezpečně poznal, ale v ten moment by mě nenapadlo, že se tahle myšlenka o den později zrovna v Pardubicích stane skutečností,“ řekl ke zvláštní shodě okolností zasahující policista v civilu, který za normálních okolností vykonává službu psovoda.

V danou chvíli proto na nic nečekal, prokázal se podezřelému svou příslušností k policii a vyzval ho, aby předložil doklady.

„Muž znervózněl, chvíli stál s rukama v kapsách, ale poté do jisté míry spolupracoval. Občanský průkaz u sebe měl, jenže už na první pohled nepatřil jemu,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Přestože se muž snažil policistu neustále přesvědčovat, že podle fotografie je to skutečně on, policista se nenechal odbýt a informoval operační středisko, které na místo vyslalo jeho kolegy z pardubické hlídkové služby.

Ta zjistila, že muž měl v batohu rodný list a náhradní doklad potvrzující ztrátu občanského průkazu další osoby. Odkud vše získal, to na místě neřekl, rozpovídal se až na policejním oddělení.

Tam pod tíhou důkazů a díky výraznému tetování přiznal, že je mu třiatřicet let a že 12. července odešel z nestřeženého vězeňského pracoviště ve středních Čechách.

„Cizí občanský průkaz údajně našel v Praze a další doklady si u něj schoval jeho kamarád. Do Pardubic prý vyrazil jen tak, chtěl si užít svobody a poté se údajně vrátit do Prahy,“ dodala Maturová.

Policisté zadrženého muže eskortovali do královéhradecké vazební věznice, kde si ho převzala vězeňská služba.

Autor: